Telefon
WhatsApp
Altın yükselecek mi? İşte altın ve gümüş fiyatlarında son durum

Altın fiyatları Merkez Bankası'ndaki başkan değişikliği sonrasındaki, çıkışını bitirerek düşüşe geçti. Gram altın 435 liradan satılırken, çeyrek altın 719 liradan, Cumhuriyet altını 2 bin 934 liradan işlem gördü. 22 ayar altının gram fiyatı 399 liradan satıldı. Gümüşün gram fiyatı ise 6 lira 39 kuruştan satıldı.

ALTININ ONS FİYATI NE KADAR OLDU?
Altının ons fiyatı ise altındaki düşüşün aksine 1739 dolar seviyesinde izliyor. Piyasalarda oluşan satış baskısı ve ekonomi yönetimindeki ani değişiklikler yatırımcıyı tedirgin ederken ilerleyen günlerde ne olacağı ise merak konusu oldu.

GÜMÜŞ FİYATLARI DÜŞÜŞTE
Altındaki büyük fiyat değişimleri gümüşte de görülüyor dün 6 lira 50 kuruşa kadar çıkan gümüş fiyatları yeni güne düşüşle başladı. Gümüşün gram fiyatı 6 lira 39 kuruşa kadar geriledi. Gümüşün ons fiyatı ise 25 dolar seviyesinde izliyor.

MERKEZ BANKASI BAŞKANI DEĞİŞTİ
Altın fiyatlarına yaşanan ani değişimler piyasalarda panik algısı oluşturuyor. Hükümetin Merkez Bankası Başkanlığı'na Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu'nun getirmesi piyasalardaki ateşi körüklerken Borsa İstanbul'un yaptığı hamleler sonrasında altın ve dolar fiyatlarında gerileme yaşandı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!