Telefon
WhatsApp
Fransa'da 3. dalga şoku: Ülkenin en büyük stadyumu aşı merkezi oluyor

Bölge yönetimince yayımlanan basın açıklamasında, stadyumda her hafta binlerce kişinin aşılanacağı belirtildi.

Kovid-19'un İngiltere kaynaklı hızlı yayılan türünün vakaların 4’te 3’ünü oluşturduğu Fransa’da Seine-Saint-Denis bölgesindeki 'Fransa Stadı', nisanda Kovid-19 aşı merkezi olarak hizmet verecek.

HALKIN YARISINDAN FAZLASI SKOĞA ÇIKMA KISITLMASINA KARŞI

Öte yandan, başkent Paris dahil olmak üzere ülkenin 16 bölgesinde bugün başlayan 1 aylık yeniden sokağa çıkma kısıtlaması uygulamalarına Fransız halkının neredeyse yarısının karşı olduğu bildirildi.

Yapılan anketlere göre, katılımcıların yüzde 56’sı sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasını “aşırı kısıtlayıcı” bulurken, yüzde 53’ü sağlık açısından etkisiz olarak nitelendirdi.

BÖLGELER ARASI SEYAHAT YASAĞINA DESTEK

Katılımcıların yüzde 59’u temel ihtiyaç ürünlerinin satılmadığı yerlerin kapatılmasını istemediğini ifade etti, yüzde 62’si bölgeler arası seyahat yasağına destek verdi.

Sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin ise katılımcıların yüzde 44’ü karşı olduğunu, yüzde 47’si kısıtlamayı ihlal edeceğini bildirdi.

Kovid-19'un üçüncü dalgasıyla mücadele eden Fransa, dünyanın en büyük aşı merkezini açacak. İngiltere kaynaklı virüsün 4'te 3'ünün bulunduğu Seine-Saint-Denis bölgesindeki, ülkenin en büyük stadı olan Fransa Stadı'nda her hafta binlerce kişi aşılanacak.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!