masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama pvc zemin kaplama

Telefon
WhatsApp
İstanbul hava durumu için son uyarı: Sibirya soğukları geliyor…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul hava durumu için uyarıda bulundu. Bir kez daha soğuk ve karlı havanın etkisi altına giriyoruz. İstanbul'da 18 Ocak Salı günü hava durumu karla karışık yağmurlu olacak. 19 çarşamba günü ise hava durumu da belli oldu. Kar yağışının etkili olacağını duyuran Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yağışların akşam saatlerinden sonra il genelinde etkili olacağını söyledi.

İstanbul’un uzun zamandır beklediği karlı hava yurda yeniden dönüş yaptı. Meteoroloji, karlı havanın hafta sonuna kadar aralıklarla devam etmesini öngördü. Hava sıcaklığı Marmara, İç Ege, Batı Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu'da 2 ila 4 derece azalırken, İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Doğu Karadeniz'de de 1 ila 3 derece artacağı belirtildi. Diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU İÇİN BİR UYARI DA AKOM’DAN
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi'ne (AKOM)’ da son dakika duyusunda bulundu. AKOM’a göre sıcaklıklar düşecek, kentin yüksek kesimlerinde kar yağışı yaşanacak ve buzlanmalar BEUS sistemi üzerinden müdahale edilecek. AKOM’un paylaştığı veriler ise şöyle: İstanbul’da bugünden itibaren kuzeyden gelen rüzgar kuvvetlenerek, saate 40-65 km hızında esecek.

İSTANBUL GENELİNDE KAR BEKLENİYOR
Şehir merkezi dışında kalan yüksek kesimlerde sabah saatlerinden itibaren: Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz, Şile, Aydos gibi bölgelerde karla karışık yağmur, akşam saatlerinden sonra il genelinde etkili olması tahmin ediliyor.

BUZLANMA VE DON OLAYLARINA DİKKAT ÇEKİLDİ
Çarşamba akşam saatlerine kadar bölgede etkili olması beklenen Sibirya kökenli soğuk hava dalgası nedeniyle sıcaklıkların yer yer 0°C ve altına gerileyebileceği belirtilirken. AKOM, eksiye düşen sıcaklıklar nedeniyle buzlanma ve don olaylarının yaşanabileceğini belirtti.

Kaynak: Gazikent Taşımacılık

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!