Telefon
WhatsApp
Kovid-19'un 3'üncü dalgasıyla boğuşan Macaristan'da 2 yeni aşı onayı

Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Hindistan'da Serum Enstitüsü tarafından CoviShield yerel ismiyle üretilen AstraZeneca aşısının yanı sıra, Çinli ilaç şirketi CanSino'nun aşısının da ülkeye getirilebileceği kaydedildi.

Macaristan Sağlık Müdürü Müller, yetkili kurum tarafından alınan kararla 2 yeni aşının daha ülkeye getirilebileceğini duyurdu.

Buna göre, Hindistan'da Serum Enstitüsü tarafından CoviShield yerel ismiyle üretilen AstraZeneca aşısının yanı sıra, Çinli ilaç şirketi CanSino'nun aşıları ülkede kullanılabilecek.

NÜFÜSUN YÜZDE 16'SI AŞILANDI

Bu güne kadar Macarların yüzde 16'sının aşılanabildiğini kaydeden Müller, tek kurtuluşun aşı olduğuna dikkat çekti.

RUSYA VE ÇİNLE ANLAŞMA YAPAN İLK AB ÜLKESİ

Rusya ve Çin ile aşı anlaşması yapan ilk AB ülkesi olan Macaristan, Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Sputnik V ve Sinopharm aşılarının kullanımına onay vermişti.

Çin'den 5 milyon, Rusya'dan da 2 milyon doz Kovid-19 aşısı satın alma konusunda anlaşan Macaristan'da, Başbakan Orban'a Çin'in Sinopharm aşısı uygulanmıştı.

SON 24 SATTE 9 BİN 46 YENİ VAKA

Macaristan'da son 24 saatte 9 bin 46 yeni vaka tespit edildi. Vaka sayısının 580 bin 642'ye çıktığı ülkede, virüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı ise 189 artarak 18 bin 451'e yükseldi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!